| SamsungElectronics a întrebat:

Bună seara tuturor!

Vreau să vă spun, care telefon credeți că este mai bun, cu difuzoare stereo sau cu un singur difuzor? Am avut un Xiaomi Redmi Note 9 Pro cu un singur difuzor care a fost fostul meu telefon care acum este al mamei și eu mi-am cumpărat Xiaomi Redmi Note 10 pro care are difuzoare stereo.

5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"care telefon credeți că este mai bun, cu difuzoare stereo sau cu un singur difuzor?"

nu contează, doar un surd ar asculta muzică la dif-ul tel-ului. Asculți la căști, stereo!

| Wr3nch a răspuns:

Stereo, dar de ce ai asculta muzica la difuzor? La casti e mult mai ok

| Mirel4412 a răspuns:

E clar ca mai mult mai bine, mai ales in cazul asta, 2 difuzoare.

| gherry a răspuns:

Diferența principală: Mono și stereo sunt două tipuri diferite de sisteme de sunet. Mono reprezintă reproducerea mono sau monofonică a sunetului. Este o reproducere a sunetului cu un singur canal. Stereo stereo pentru sunet stereofonic, care utilizează două sau mai multe canale pentru a descrie sunetul.
In principiu stereo ar fi mai bun, acum depinde și de telefon.

| 9mmChris a răspuns:

Stereo clar, calitatea sunetului e mult mai buna, suna intr-un fel mai realistic, si parca e mai detaliat