| Deyutzza000 a întrebat:

Si-a cumparat cineva telefonul Samsung Galaxy S III Mini? Stiti cum este? Merge bine? Are acces la toate aplicatiile de pe market? Intentionez sa il cumpar si vreau sa stiu daca se merita. Multmesc!

5 răspunsuri:
| rocket a răspuns:

Depinde de unde il cumperi, ca sa te asiguri ca este original. http://li.ro/r6gy Cel original face toate lucrurile pe care le-ai spus. Si merita cu siguranta. Oricum nu suntem obisnuiti cu un ecran atat de mare ca si Samsung galaxy 3 normal, iar acesta are aceleasi functionalitati, pe un ecran mai mic.

| Chrysstian a răspuns:

Pentru un astfel de pret nu prea merita, tin sa precizez ca telefonul se misca "bine" si nu prea pun accent, deoarece se putea si mai bine. Daca deti un buget stabil si ai o situatie financiara acceptabila, mai exact statut social... (potent financiar), eu iti recomand acest "x" :
http://www.youtube.com/watch?v=tw2WPi6IUq0
Acer CloudMobile este net superior lui "SAMSUNG GALAXY S3 MINI", ba chiar si lui "SAMSUNG GALAXY S2", performantele lui ''ACER..." sunt per total mult mai ridicate decat lui "S2" din aproape toate punctele de vedere
Samsung Galaxy S3 Mini: procesor dual-core 1 GHz cortex A9, android 4.1, camera 5mpx, 480x800 pixel-i, 233 ppi, chipset NovaThor U8420
Samsung Galaxy S2: procesor dual-core 1, 2 GHz cortex A9, android 2.3.4, camera 8 mpx, 480x800 pixel-i, 217 ppi, chipset exynos (chipset=model de procesor)
Acer CloudMobile: procesor dual-core 1, 5 GHz, android 4.0.3, camera 8 mpx, 720x1280 pixel-i, 342 ppi, chipset Qualcomm Snapdragon (este cel mai puternic chipset)
Acest terminal este mult mai performant decat "SGS 3 Mini/SGS 2", datorita performanteler ridicate pentru un SMARPHONE la pret accesibil (Nu stiu daca poti achizitiona acest smarphone. Este doar o sugestie)
Acest terminal il poti gasi si ti-l recomand la un abonament ["ORANGE"]

| Chrysstian a răspuns:

Pentru un astfel de pret nu prea merita, tin sa precizez ca telefonul se misca "bine" si nu prea pun accent, deoarece se putea si mai bine. Daca deti un buget stabil si ai o situatie financiara acceptabila, mai exact statut social... (potent financiar), eu iti recomand acest "x" :
http://www.youtube.com/watch?v=tw2WPi6IUq0
Acer CloudMobile este net superior lui "SAMSUNG GALAXY S3 MINI", ba chiar si lui "SAMSUNG GALAXY S2", performantele lui ''ACER..." sunt per total mult mai ridicate decat lui "S2" din aproape toate punctele de vedere
Samsung Galaxy S3 Mini: procesor dual-core 1 GHz cortex A9, android 4.1, camera 5mpx, 480x800 pixel-i, 233 ppi, chipset NovaThor U8420
Samsung Galaxy S2: procesor dual-core 1, 2 GHz cortex A9, android 2.3.4, camera 8 mpx, 480x800 pixel-i, 217 ppi, chipset exynos (chipset=model de procesor)
Acer CloudMobile: procesor dual-core 1, 5 GHz, android 4.0.3, camera 8 mpx, 720x1280 pixel-i, 342 ppi, chipset Qualcomm Snapdragon (este cel mai puternic chipset)
Acest terminal este mult mai performant decat "SGS 3 Mini/SGS 2", datorita performanteler ridicate pentru un SMARPHONE la pret accesibil (Nu stiu daca poti achizitiona acest smarphone. Este doar o sugestie)
Acest terminal il poti gasi si ti-l recomand la un abonament ["ORANGE"]
N-are acceas la toate aplicatiile, pentru unele necesita plata, totodata cu sistemul de operare android a fost/este/va fi inclus "ANDROID MARKET", in care o parte de aproximativ 70% sunt aplicatii venite cu un anumit pret (depinzand de ce ofera respectiva aplicatie)

| tixytix a răspuns:

Si eu sunt in aceeiasi situatie. vreau sa cumpar un telefon si inca nu ma pot hotari intre Lg optimus L7 si Samsung S3 mini. Eu zic ca este destul de bun..doar ca are pixeli asezati in forma de X si nu are gorilla glass. daca nu te deranjeaza aspectul eu zic ca e ok..este un telefon destul de bun, chiar daca nu se ridica la numele pe care il poarta

| xBest a răspuns:

Galaxy s3 mini e un smartphoe bun dar are jumatate din memoria ram al fratelui sau galaxy s3 dar la pretul care il ae merita banut cu banut si e mai mic decat s3 cu 0.8 inci si sta mai bine in mana e mai usor de folosit cu o mana eu am s3. E super bun dar e putin cam mare. Eu zic k merita s3 mini. Sper ca te-am ajutat