| TannyaEmoooKid a întrebat:

stie careva cu ce program as putea sa imi transfer mesajele de pe telefon pe pc? am Samsung galaxy ace... si fata mobilego!

2 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Preferabil să ai Samsung Kies instalat pe laptop/Pc - îl poţi downloada de la linkul :
http://www.samsung.com/ro/support/usefulsoftware/KIES/JSP

Conectezi cablul de date USB la telefon apoi la Pc, Windows-ul ar TREBUI să instaleze automat driverele, apoi intri în "Computerul meu" şi acolo ar trebui să apară telefonul sub formă de dispozitiv extern detaşabil.

Dacă îl găseşti în "My Computer" şi/sau dacă îl detectează Kies atunci este ok.

Aşa cum ziceam, trebuie ca, ÎNAINTE de asta, să descarci şi să instalezi pe Pc programul SAMSUNG Kies de pe site-ul OFICIAL, de la linkul anterior.

Ai şi un tutorial cum să foloseşti Kies, la linkul :
http://www.samsung.com/ro/support/usefulsoftware/KIES/JSP

Toate cele bune.

| Evolution a răspuns:

Samsung kies face back-up la tot ce ai nevoie si poti transfera pe orice telefon de la Samsung sau de la alta firma parca prin alta metoda, in fine citesti pe internet nu e greu.