| AlexRo112 a întrebat:

sunt fata si de ziua mea ( in martie ) mama mi-a promis ca imi ia ce telefon vreau, cu conditia sa strangeu banii si sa mai puna si ea in jur de 100 lei. Am 13 ani.Nu ma pot hotara intre Allview E2 living sau Allview A5 Quand. Care dintre ele e mai bun? Cei care aveti A5 Quand, cum va descurcati cu el!? E2 Living are o prietena...

Răspuns Câştigător
| AliLina2 a răspuns:

Buna,eu am o parere bunicica despre Allview(mentionand faptul ca eu aproape numai Allview folosesc)..sunt telefoane destul de bune, nu ii suport pe unii care zic ca sunt proaste, chinezarii si altele..sunt telefoane low-cost, nu inteleg la ce se asteapta? ..Modelul A5 Quad este bunicel, camera cam slabuta, are 5 MP dar nu prea face poze bune..totusi are LED flash si detectia fetei..telefonul a fost fabricat anul acesta, are dual sim, ecran TFT capacitiv(nu are program pentru protectia ecranului ca la altele, de exemplu OGS(One glass solution)sau Gorilla Corning Glass..are 4,3 inchi, destul de mare, android 4.2.2,procesor bun, dezavantajul este ca nu intra card in el iar memoria interna e de 4 GB..in rest, e bunicel, rezolutie destul de mare..na.

| AlexRo112 explică (pentru AliLina2):

Alina2, am doar 13 ani, mie nu imi trebuie telefon fitos, cu nu stiu cat Mp la camerama multumesc cu 5, trebuie sa faca poze cat de cat bune, nici sterse... Plus ca mai sunt si navetista si pote fi oricand furat daca nu am o secunda grija de el... Si din cate am citit Pot baga un SDCard pana la 32 gb. Pentru mine ( e primul meu smartphone ), nu mi se pare bun, mi se pare foarte bun =)

9 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dintre acestea, eu aş alege Allview A5 Quad, deoarece este mai performant d.p.d.v. tehnic.

Vezi comparaţia/MOTIVELE şi specificaţiile tehnice la linkul :
http://www.gsmland.ro/compara/4981,4772

Toate cele bune.

| suffarstar a răspuns:

Salut. Nu-ți recomand Allview, sunt chinezării ieftine. Ție, ca fată, îți recomand un HTC Rhyme. E puțin mai scum, dar merită. Ai timp până în martie să strângi.

https://www.youtube.com/watch?v=R-0z38K_caw

| AlexRo112 explică (pentru suffarstar):

Mie sincer, mi se pare chiar de calitate Allview. Prietena mea are un Allview E2 Living de 3 ani si nu a patit nimic pana acum. HTC-ul nu il gasesc nici pe eMAG, nici germanos, nici intenity. MULTUMESC ORICUM!

| suffarstar a răspuns (pentru AlexRo112):

Http://telefonultau.eu/products/HTC-Rhyme-Plum-plus-Folie-si-Inc-Auto.html
Treaba ta, este o mare diferență între telefoanele de calitate și cele ieftine. Se mișcă mai greu, au bug-uri. Cum crezi tu. Un an nou fericit să ai!

| AlexRo112 explică (pentru suffarstar):

Multumesc la fel! Eu preferam sa-l iau din germanos, eMAG sau internity pentru ca e una sa il cumperi de pe internet si alta din magazin. Daca l-as gasi la eMAG, germanos sau internitiy ( eu sunt pe telekom ) l-as cumpara sigur 100%

| suffarstar a răspuns (pentru AlexRo112):

Din păcate nu l-am văzut în magazine. Poate îl vei găsi la vreo ofertă.

| AliLina2 a răspuns:

Ei,da,asa e..nu stiam ca esti navetista..si cu cardul..depinde de versiune,la unele am vazut ca nu intra. oricum,pentru tine e foarte bun, nu o sa iti faca probleme.
Iti mai dau un sfat, nu baga multe aplicatii si jocuri, o sa iti mearga mai greu, baga si tu doar ce ai nevoie.

| RaduDavid a răspuns:

Auzi draga, de preferinta ar fi sa iti iei un telefon de firma mai buna, de exemplu:Samsung, Sony sau de aste mai bune.
Dar daca tot vrei sa stii care dintre cele 2 telefoane sunt mai bune, modelul Allview A5 Quad.
Succes! happy