| ClaudiuDovletiu a întrebat:

Bună, TPU! Aș dori să achiziționez un Huawei Y5 II. Ce părere aveți despre el? Își merită banii? Și mai ales, e o marcă bunã? Menționez că nu am mai achiziționat până acum un Huawei. Aș vrea sã știu dacă rulează bine Facebook, Instagram, Whatsapp și dacă se aude bine.

6 răspunsuri:
| Zaygon a răspuns:

Procesorul cam slabut dar s-ar putea sa faca fata daca iei versiunea cu 2GB RAM. Cealalalta nu merita.

| MrLucas a răspuns:

Huawei e o marca low cost, calitatea nu e punctul lor forte.Am avut un Huawei Nexus 6P, modelul lor de top, cateva sapt am rezistat apoi am trecut inapoi la Iphone.

| Copila2016 a răspuns:

O prietena de a mea a avut Huawei si a calcat o caruta pe el si l-a spart rau de tot dar merge foarte bine touch-ul il recomand!

| ClaudiuDovletiu explică:

Artenialexa ce model? Asa ca fapt divers.

| ClaudiuDovletiu explică:

MrLucas mãcar un an sã mã țină acolo și să-mi meargă aplicațiile alea 3 bine. Ce zici? Poate face asta?laughing

| ElennaMădăă a răspuns:

Eu am HUAWEI Y5. Merge super, se aude bine, nu se blochează ca alte telefoane! Eu îl am de aproximativ un an. Dacă știi sa îl pastrezi, o sa îl ții vreo 2 ani.