| fataciocolata a întrebat:

Buna TPU.Am achizitionat de curand un telefon Samsung galaxy express 2.Atunci cand sunt apelata sau apelez se aude,eu aud vocea persoanei respective,insa persoana respectiva nu ma aude de fiecare data.Ce ar putea avea telefonul? Multumesc mult, funda!

P.S:nu vreau raspunsuri gen,, du-l la service"!

3 răspunsuri:
| RxTx a răspuns:

Il desfaci, cureti cu alcool contactii unde trebuie sa faca contact pinii de la microfon pe placa de piese, dai de cateva ori cu o guma de sters pe pinii microfonului ca sa cureti oxidul
apoi ii aranjezi sa pice exacte pe pad-urile
adica pe locurile unde trebuie sa faca contact si gata ata e merge

| Gabriel_Ciurcas_1993 a răspuns:

Salut... Imi pare rau, eu cred ca e defect microfonul... Incearca sa dai la o revenire din fabrica, vezi la setari... S-ai verifica daca orificiul unde e microfonul nu cumva e astupat. In cel mai sigur mod microfonul telefonului este devina

| DreBAWS a răspuns:

Eu cred ca persoana pe care ai apelat-o sau care te-a apelat are difuzorul stricat. Daca se intampla asa la mai multe persoane inseamna ca tu ai microfonul stricat. Ori il cureti cu ceva, ori cumperi unul nou si il duci la service..altfel, cred eu, nu ai cum.