| sftb a întrebat:

Buna TPU am avut un abonament Orange in iulie 2016 si din 2017 aprilie mi-a venit o foaie cu plata de 22 de milioane dar de atunci nu mi-a mai venit nimic as putea plati in rate sau ce o sa imi faca ca nu am banii necesari Sarbatori fericite

Răspuns Câştigător
| venividivici2017 a răspuns:

Incearca sa ii contactezi, nu te culca pe o ureche...o sa te trezesti peste cativa ani cu un plic, probabil datoria ta dubla sau tripla iar atunci cu siguranta nu o sa mai poti plati.Or sa te incarce cu penalitati de la o zi la alta.Asa se procedeaza in Romania, jecmaneala pe fata!

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu cred ca exista asa ceva, 22 de milioane, dar ce ai cumparat, 1 tona de aur?
Daca te referi la banii vechi, vezi ca s-au schimbat de foarte multi ani si moneda veche nu mai este valabila.

Bula
| Bula a răspuns:

Mergi la ei pregatit sa platesti o suma considerabila din datorie (minim un sfert, preferabil integral) si incearca sa te intelegi cu ei la plata.

Daca mai intarzii, risti sa-ti vanda datoria la o firma de recuperare care vor mai pune "o lopata" peste datorie (comisioanele lor) + penalizari de intarziere zilnica si te vor executa silit.

Asa se intampla cand semnezi un contract si "uiti" de plata...

| GabiDumitrescu a răspuns:

A, dar tu ti-ai facut abonamentul ala si te-ai gindit ca doar prostii platesc, nu? Sau cum de ti-a venit 22 de mil dupa un an. Tu cand faci abonament nu crezi ca ar trebui si platit? Te executa ei cumva...