| alisuc a întrebat:

Buna TPU am doua telefoane unul Samsung galaxy chat si celalalt Samsung galaxy trend amandoua merg ff incet se blocheaza des si rapund greu la comenzi daca le schimb androidul se vor misca mai bine sau sa mi cumpar alt telefon?

Răspuns Câştigător
| Mario1999 a răspuns:

Salut! Daca schimbi versiunea de Android, telefoanele NU se vor misca mai bine. Configuratia ramane aceeasi. O versiune mai noua de Android in mod normal ar ocupa mai multa memoria, ceea ce nu ajuta cu nimic. Eventual, ai putea incerca sa treci la o versiune mai veche, care ocupa mai putin. Totusi, nici aceasta varianta nu te va ajuta foarte mult. Daca poti sa achizitionezi un telefon nou, iti recomand sa o faci! Bafta!