| Lupu_Octavian_1995 a întrebat:

Am iphone 6 si vroiam sa descarc o chestie si scria ceva de root parcă dar nu sunt sigur.Cum imi pot da seama daca mi-am rootat telefonul? Oricum sper ca nu lam rootat.Cum imi pot da seama daca la rootat?

4 răspunsuri:
| ioanoanea15 a răspuns:

In primul rand la iphon nu exista root. La iphone acest proces se numeste jealibreack.
In al doilea rand exista aplicatii cu care se poate verifica acest lucru si plus de asta doar descarcand o aplicatie nu se poate face root. Exista totusi aplicatii care rooteaza singure telefonul cum ar fi kingroot dar si acelea nu le rooteaza din buna ziua trebuie sa i dai tu comanda de root si sa astepti vreo cel putin 10 minute.

| Lupu_Octavian_1995 explică:

Eu am descarcat cydia

| Lupu_Octavian_1995 explică:

Deci l-am rootat sau nu?

| Lupu_Octavian_1995 explică:

Că pe net zicea ca l-am rutat daca am descarcat Cydia.Te rog spune-mi daca l-am rutat sau nu