| anonimusmax a întrebat:

Am o intrebare: Care e diferenta dintre: replica, clona sau Iphone-ul original? Astept raspuns urgent!

Răspuns Câştigător
| CristianCris999 a răspuns:

Aca vrei sa iti dai seama care e care uite un pont: pe toate clonele de iPhone e instalat Android, cand vei deschide appstore, va fi practic google play cu alta iconita, acolo iti vei da seama foarte ușor, dacă nu se vede deja dupa lucratura/pachet.

4 răspunsuri:
| Rommeo a răspuns:

Diferenta coloosala este ca clonele sunt niste pocnitori si punct.

| RaduMihaiRadu a răspuns:

Sper ca dai funda pentru asta. Telefoanele originale sunt concepute si fabricate de catre firma Apple. Iphone este singurul telefon ce are sistemul de operare IOS. Iphone-urile clona sunt facute in china. Ele arata ca un Iphone la exterior dar din interior totul e diferit. Cele mai cunoscute replici sunt cele MTK. Iphone-ul MTK are Android 4.4.4 mascat in IOS9. Diferenta de pret este colosala, un MTK ajungand la 100-150$. MTK-ul are intre 500mb-1gb. Camerele foto de asemenea au alte calitati.

| Beres_Andrei_1982 a răspuns:

Diferențe sunt la asamblare butoane ecran de plastic și pret

| julia5454 a răspuns:

Iphonul original este fabricat de firma originala. adica Apple. replicile sunt facute de obicei in China si sunt niste telefoane de o calitate mult mai slaba, dar care doar arata aproape identic cu un telefon original. si din cate stiu replicile de iphone nu au IOS ci un androit facut sa semene cu IOS-ul