| iLovePizza51 a întrebat:

Am o problema cu un iPhone 4. Cei care aveti iPhone stiti ca se foleseste iTunes si toate minunele alea. Cand l-am primit acesta avea deja ID Apple. Eu l-am dezactivat. Si acum nu ma mai pot conecta la loc. Nici nu intentionez. Am facut un ID Apple nou de pe laptop. Tot inregula, am confirmat contul de pe email, tot. Apoi, de pe iPhone, m-am dus la "iTunes si App Store" si am vrut sa ma loghez. Cand i-am dat Sing Up, mi-a arata Cancel sau Review(pentru continuare). Mi-am selectat tot pana am ajuns la ceva lageat de bani, cu carduri si astea. E, intrebarile mele sunt:
-in ce consta acel lucru cu bani sau metoda de platire?
-iCloud in ce consta?
-la iconita de "App Store" am 3 update-uri. Nu se pot decat daca ai cont?
Astea ar fi... Daca ma puteti ajuta careva dau FUNDA + VOT!

2 răspunsuri:
| RareşTPUro a răspuns:

1. iCloud nu are legatura cu Apple ID.
2. Pentru a putea descarca/instala, face update-uri la aplicatii pe telefon, ai nevoie de un card de credit. Nu o sa-ti ia nici-un ban de pe el atata timp cat nu iei aplicatii ce costa.

| Anonymus5 a răspuns:

ICloud este o solutie de stocare a fisierelor la fel ca si DropBox,fiindca nu stiu exact care este continutul permis pentru stocare,probabil stocheaza doar contacte,dar cel mai probabil poti stoca orice, in limita spatiului permis.
Legat de AppleID, am o colega care a primit un telefon de la cineva, iar persoana respectiva si-a luat un IPhone6, si colega nu a oferit atentie cand si-a facut cont la toate "i"-urile,contul de Iphone,si si-a uitat codul,si mi-a luat ceva timp sa o ajut sa si-l reseteze,nu mai stia AppleID, dar stia codu de deblocare la ecran, nu mai stia adresa de e-mail folosita, a fost o nebunie dar intr-un final am reusit sa il fac.Te pot ajuta cred daca a-si gasi niste materiale cu menil setarilor Iphone, fiindca chiar nu imi permit un astfel de telefon ca sa il am "live"(din pacate). Numai bine si sper sa rezolvi problema happy