| Malaiocu a întrebat:

Am o problema destul de enervanta ce imi face nervi foarte mari straight facestraight face am un telefon nou, el este Samsung galaxy grand neo plus gt i9060..cu android 4.4.4 kitkat. am incercat sa il rootez cu tot ce am gasit pe net. orice timp de 2 zile tot incerc tot felul de programe, aplicatii. nu mai pot! vreau neaparat sa-l rootez. fiindca. mi-am rootat si tableta cu metoda si ea a mers rootata. tableta are android 4.2.2. deja ma scoate din sarite telefonul imi vine sa il sparg! tin sa precizesc ca am incercat toate metodele.

1 răspuns:
| cyberworldprotection a răspuns:

Pentru ce iti trebuie root? Vrei sa pui un custom rom sau pur si simplu vrei? Daca pentru Rom trebuie sa dezblochezi bootloader-ul, dar pur si simplu poti cu ajutor-ul unor programe de genul Kingo Root, I-Root.https://www.youtube.com/watch?v=Uhju8qarcP0