| vlad8249 a întrebat:

Am primit un Vodafone smart 4 acum cateva zile. Mi-am conectat telefonul la calculatorul,dar,calculatorul nu mi-l citeste.Iar daca folosesc exploratorul casa ma uit prin cardul SD si incerc sa instalez ceva de pe un apk,zice:"A aparut o problema la analizarea pachetului". Tin minte si stiu sigur ca problema asta a aparut prima oara dupa ce am incercat sa imi scot telefonul din calculator, iar pe bara de sus era un simbol pe care am apasat si am golit o casuta. Iar acum nu mai stiu cum sa gasesc casuta aia! Si am incercat si optiunea de "Depanare USB" Si nu merge.

Răspuns Câştigător
| AnimatedSignature a răspuns:

Trebuie sa tii optiunea Depanare USB deschisa tot timpul. Fii atent, asta mi-a rezolvat mie:
1. Inchide-ti calculatorul.
2. Baga cablul USB.
3 Deschide calculatorul cand Cablul USB.
4. Du-te in My Computer si vezi daca merge. Daca merge arata acolo Vodafone Smart 4 > dai pe el > Stocare Interna > copiezi ce apk vrei in orice folder vrei.
5. Scoti cablul USB, te duci in Es File Explorer, cauti folderul si vezi daca merge apk-ul.

| vlad8249 explică (pentru AnimatedSignature):

Am incercat, dar la punctul 4. , calculatorul nu imi citeste telefonul :( Stiu ca atunci cand imi conecteztelefonul la calculator, pe telefon trebuie sa imi apara asta: http://postimg.org/image/4msdjnm9b/ Dar nu imi apare :(

| AnimatedSignature a răspuns (pentru vlad8249):

Nu trebuie sa apara aia, trebuie sa apara "Conectat ca dispozitiv media", si altul "Depanarea USB este conectata".
Uite, am gasit niste drivere:

http://www.driverscape.com/download/vodafone-smart-4

Le descarci, apoi le instalezi numai ca pe CALCULATOR.

Apoim conecteaza-te iar.

| vlad8249 explică (pentru AnimatedSignature):

Deja lucrez la asta, dar am instalat driverul "Android ADB Driver", care presupun ca nu-i o problema. Daca nu merge, incerc driverul tau

| vlad8249 explică (pentru AnimatedSignature):

Avand in vedere ca nimic n-a mers sad, nu am avut de ales decat sa dau reset cu setarile din fabrica, care a rezolvat problema happy. Siii avand in vedere ca nimeni nu a mai raspuns decat tu, tu o sa ai raspunsul castigator, yeeey! Mersi oricum!

| AnimatedSignature a răspuns (pentru vlad8249):

Cu placere si mersi si tie happy