| Katherine20 a întrebat:

Am telefon Allview A5 Smiley și mi s-a blocat. sad Nu pot să apas pe nimic, tot ecranul îmi este negru doar butoanele alea 3 îmi luminează.Am ținut apasat lung dar nu se întâmplă nimic...crying ce să fac? Dau funda!

2 răspunsuri:
| YoChriss a răspuns:

Buna! Incearca variantele astea:
1. Scoate-i bateria si pune-o la loc.
2. Daca nu merge, incearca:
1. Volume Up + Power
2. Volume Down + Home + Power
3.Home + Power
Prima oara incearca varianta 1, iar daca merge va trebui sa lucrezi din butoanele de volum. Ai aici tutorial si alte combinatii de butoane: http://www.wikihow.com/Reset-Your-Android-Phone Funda?

| Oli_Oli_1995 a răspuns:

Si mie mi s-a intamplat ceva de genul asta doar ca mie mi-a îngheţat ecranul, cele trei taste de jos luminau si.am încercat sa imi inchid telefonul dar nu imi mergea touch screen -ul. L-am lasat câtva timp vreo 10 minute si si-a revenit dar daca nu merge atunci ar trebui sa ii scoţi bateria.