| IrinnaB a întrebat:

Bună TPU!
Am telefon Nokia Lumia : Windows phone 8.1
Nu imi merge magazinul si nu imi pot instala jocuri sau aplicatii.
Exista alta metoda de a-mi instala ceva in telefon nefolosind magazinul?(ca nu pot intra pe el )
Dau FUNDA celui ce ma ajuta ..Va rog.❤sadsadsadsadsad

Răspuns Câştigător
| Your5angel a răspuns:

Buna, am acelasi model de telefon si am avut aceeasi problema. Fa-ti cont Microsoft, si cont pe outlook.com, acolo deja este scris ce sa faci si cum. Dar daca nu funtioneaza, fii atent/a la tara pe care ai setat-o de la inceput. La mine era Moldova si din aceasta cauza nu mergea. (Am sunat la compania Orange si am intrebat cum sa imi activez magazinul) Am schimbat apoi tara Romania, si magazinul a mers. Incearca aceste metode, dar daca nu, incearca sa suni si tu la compania de la care ti-ai luat telefonul, sunt sigura ca ei o sa te ajute, pentru ca fara magazin nu iti poti instala jocuri sau aplicatii. Sper ca te-am ajutat cu ceva. laughing