| Vi1rus a întrebat:

am un Samsung galaxy s4 si nu mea venit update la android 5. ce pot sa fac sa obtin update-ul?

11 răspunsuri:
| Anonimuserr a răspuns:

TE duci în Setări--------->Despre dispozitiv dai căutare update-uri și vei da descărcare și aștepți până se descarcă se repornește. Asta e tot.

| Vi1rus explică (pentru Anonimuserr):

Zice ca sistemul meu este actualizat

| Anonimuserr a răspuns (pentru Vi1rus):

Pai si ce Android ai acum?

| Vi1rus explică (pentru Anonimuserr):

4.4.2

| Anonimuserr a răspuns:

Singura variantă ar fi să descarci de aici să instalezi cu Odin 5.0.1 dacă îți pune că ai ultima versiune de Android când dai search for new version
http://www.sammobile.com/firmwares/database/GT-I9500/

| Vi1rus explică (pentru Anonimuserr):

Care versiune sa o descarc?

| Anonimuserr a răspuns (pentru Vi1rus):

Alege și tuGermania sau un stat european.
TE descurci tu, România nu există și nici Nordic Countries.

| Vi1rus explică (pentru Anonimuserr):

M-am uitat pe youtube e csam complicat pentru mine.

| Anonimuserr a răspuns (pentru Vi1rus):

Da este complicat... din păcate. Dar așa se procedeză se flash-uiește ca sa zic așa cu Odin firmware și gata, se poate pune și un kernel cum erau alea în trecut pentru S 2, Syah, Jeboo.

| Cioccolino a răspuns:

Nu-ti fa update!

| 7octombrie a răspuns:

Ai dat o cautare la soft? Se poate face OTA update.