| anonim_4396 a întrebat:

Am un Samsung galaxy s5 si nu imi merg mms-urile. Sunt disperat. de cateva zile tot caut raspunsuri pe net si nici cum nu reusesc sa rezolv problema. am mms-urile activate (Orange), apn-ul e setat si imi spune sa pornesc datele mobile si apoi se trimite dar nu merge. astept si astept si nimic. iar cand primesc imi arata descarca, se incarca ceva si apoi apare descarca din nou. ma puteti ajuta?

Răspuns Câştigător
| OrangeHelper a răspuns:

Salut,

In aceasta situatie, iti recomand sa refaci setarile de MMS accesand acest link: http://www.orange.ro/setari-telefoane. Dupa primirea setarilor de MMS va trebui sa restartezi telefonul.
In cazul in care vei intamina aceeasi situatie, te rog sa ne oferi numarul in cauza prin mesaj privat pentru verificari suplimentare.

Cu prietenie,
Orange Helper

3 răspunsuri:
| TheCosmin02 a răspuns:

Sunt 3 spluti
1.ori e de la telefon si nai ce sa ii mai faci
2.ori poti sa il faci sa revina la setarile din fabrica (poti sa ii faci copie de rezerva si vei avea aceleasi aplicati)
3.sau poti sa te duci la un servis de telefoane

| Şaptepăcate a răspuns:

Si eu am avut problema asta si cu conexiunea de date pornita a mers

| Dobros a răspuns:

Doamne doamne..vezi ca e de la telefon.
Imi amintesc eu cand umblam aiurea pe la *100# ca am gasit undeva o chestie daca vreau sa imi folosesc netul pentru mmsuri... -.-