| Steff_Stefan_1993_8Lbs a întrebat:

Buna TPU am un samsunt galaxy advence gt 1970 si nu mai porneste. l-am lasat aseara la incarcat si dimineata nu mai porneste... ce sa fac? Va rog ajutati-ma!

Răspuns Câştigător
| CuriousStuff a răspuns:

Incearca cu alt incarcator si incearca sa-i scoti bateria si sa o bagi iar (daca se poate) daca niciuna nu merge trebuie sa-l duci intr-un service.

3 răspunsuri:
| CuriousStuff a răspuns:

Arata ca se incarca cand e la incarcat? Incearca sa tii apasat butonul de power 15 secunde. Prin asta dai un hard reset telefonului (a nu se confunda cu factory reset) si ar trebui sa porneasca. Daca nu face nimic cel mai probabil e stricat butonul...sau poate ceva mai rau dar oricum nu se poate rezolva decat in service.

| Steff_Stefan_1993_8Lbs explică (pentru CuriousStuff):

Nu arata ca se incarca s-a ecranul negru si nu face nimic

| CuriousStuff a răspuns (pentru Steff_Stefan_1993_8Lbs):

Incearca cu alt incarcator si incearca sa-i scoti bateria si sa o bagi iar (daca se poate) daca niciuna nu merge trebuie sa-l duci intr-un service.

| Steff_Stefan_1993_8Lbs explică:

Nu arata ca se incarca