| Matei_Catalin_Andrei_1997 a întrebat:

am un telefon Allview v1 viper si cand incerc sa descarc un joc sau o aplicatie de pe magazin play imi spune ca nu am suficient spatiu (desi am 7.7 g liberi) dar daca vreau sa descarc de pe alte aplicatii gen gameloft live, aptoide sau internet imi da voie.De ce nu imi da voie sa descarc de pe magazin play?

3 răspunsuri:
| luga a răspuns:

Mai șterge-ți din jocuri, instaleaza o aplicație de curatat telefonul și incearca soluția asta : setari----mediu de stocare - - - - ștergere memorie cache. Nu îți va afecta cu nimic telefonul și îți elibereaza suficient spațiu. Funda?

| Matei_Catalin_Andrei_1997 explică:

Iuga, am deja 2 aplicatii de curatare (clean master de ex), nu mai am jocuri deloc, dar nu gasesc nicaieri stergere memorie cache, iar bigchoc nu am card, cei 7.7 sunt din memoria telefonului.

| bigchoc a răspuns:

Dacă ai card in telefon iar acei 7, 7 G ii ai pe card nu îți merge din cauză ca tot ce se descarca de la magazin play intra in memoria telefonului și e posibil ca in telefon sa nu mai ai memorie. Dacă e așa încearcă sa mai muți din aplicații pe card. Funda? big grin