| anonima200000000000000 a întrebat:

Buna tpu.Am un telefon digi Huawei de acela micut cu butoane,e destul de vechi telefonul,am observat ca s-a umflat bateria si nu se mai poate inchide carcasa,am nevoie sa-l folosesc,nu e nevoie neaparat de carcasa, nu asta e problema. Exista vreun risc daca il folosesc cu bateria umflata? Am citit undeva ca poate exploda?! Va rog ajutati-ma

Răspuns Câştigător
| DtHiro a răspuns:

Ideal ar fi sa schimbi bateria si nu carcasa ca oricum nu tine mult....si da exista ceva sanse sa explodeze sau sa ia foc cand il incarci

1 răspuns:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

În mod SIGUR, este defect acumulatorul ( bateria )!
Trebuie să schimbi bateria, NU este recomandat să-l foloseşti aşa deoarece pot apărea "incidentele" la care se referea şi @DtHiro!

Toate cele bune.