| Pusa14 a întrebat:

TpU. Am un Vodafone Smart 4, si am incercat sa imi bag ceva joc ce ocupa 850 mb iar eu aveam liberi 875mb. i-am dat pe instalare de pe Google Play iar dupa descarcare zicea ca nu am suficienta memorie incat sa imi instaleze, asa ca am ramas fara nici un joc (fiindca a trebuit sa sterg o gramada pentru a avea memorie) si am ramas si fara memorie desi nu mi-a instalat nimic. Ce sa fac?

3 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Probabil ti-o mai fi ramas macar 30 mb liberi sa descarci Clean master. Descarca ala, si da o curatare completa a sistemului. Ar trebuii sa se stearga jocul acela de 850mb.

| AnimatedSignature a răspuns:

Păi iți rămâneau prea puțini, 25 MB, dintre care nu poți descărca ceva de 20 MB, ceva maxim de vreo 4.
Așa e la telefoane, ți-a făcut un bine.
Acum, câtă memorie ai?
Dacă e un joc de 850 MB să fie sigur, vezi să ai și tu 1 GB sau mai mult.