| Rockfary a întrebat:

As avea o întrebare. O prietena a vrut sa mă imbratiseze iar eu aveam telefonul in mana. A dat cu mana din greseala iar telefonul a cazut si s-a spart ecranul. Reparatul a costat 120 de lei. I-a povestit mamei ei iar aceasta a zis ca atâta timp cat nu a cazut din mana ei, nu îmi plateste costurile de reparatie. Fata mi-a plătit 60 de lei din banii ei, adica jumătate. Vi se pare ok ce a zis mama ei? A cui e vina? Cum ar trebui sa procedeznin situatia aceasta?

1 răspuns:
| Ineys a răspuns:

Fifty-fifty, asa mi se pare correct, e si vina ta, telefonul trebuia sa fie in buzunar. Sau sa-l tii si tu bine, nu sa adormi cu el in mana.