| adrili10 a întrebat:

ce înseamnă cod produs la iPhone 7? De exemplu produsele care au codul MN8X2RM/A sunt toate la fel? Adică daca unul are o problema din fabrica la soft toate au?

1 răspuns:
| CM7YRE a răspuns:

Codul unui produs este un cod dat de producator, ceva "universal", ca atunci cand il cauti sau il filtrezi dupa ceva anume, poti cauta si-n China, si-n America acest cod. Chiar daca in China ii zice Diànhuà la telefon si in America ii zice Phone, daca acolo ii arati vanzatorului "MN8X2RM/A" el o sa stie ca te referi la iPhone-ul respectiv, mai exact 7 de 32gb. E ca si cum ceri apa intr-o tara straina, daca nu stii cum se numeste poti scrie H2O pe ceva si te-ar putea intelege persoana respectiva. Se poate ce zici tu, ca o "parcela" sau un "lot" sa aiba probleme, dar nu se identifica dupa codul de produs.