| AndreeaRaluca18 a întrebat:

Ce sunt GHz la un telefon, si cu ce ma ajuta?

Răspuns Câştigător
| horia2012 a răspuns:

Este frecventa pe care functioneaza procesorul telefonului (piesa de baza a lui). Cu cat e mai mare cu atat e mai bine deoarece aplicatiile merg mai bine, telefonul raspunde mai rapid la comenzi.

2 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Telefonul are niste unde ca radio, ghz sunt niste frecvente mai mari 800, 1800, 2700, ele conteaza daca mergi in usa aia au retele pe frecvente mai mari

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu te ajuta cu nimic.
Reprezinta frecventa undelor radio prin care mobilul tau comunica cu operatorul de telefonie mobila.
Exemplu:
GSM=900Mhz
DCS=1800
etc.
UTMS 3G=5Ghz