| 23Suiram a întrebat:

Buna TPU.
Cum fac sa blochez touchscreen-ul unui Samsung s5 atunci când îl am în buzunar. Când primesc apel, până sa îl scot din buzunar, ma trezesc că am răspuns la apel sau am am refuzat apelul fără să vreau. Telefonul are android 5.0.
Mulţumesc.

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Cumpara-ti o husa de genul asta.Asa am eu.
Sursa:http://www.emag.ro/......DTHS4BBBM/

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mergi in setari si la blocare ecran setezi modul in care doresti sa deblocezi ecranul. Nu stiu cum ai tu meniul la telefon, dar eu ti-am explicat dupa meniul unui galaxy core prime cu lollipop. Daca nu poti descarca din magazin play "CM Locker".

| 23Suiram explică (pentru anonim_4396):

Multumesc. cautand CM Locker am gasit o aplicatie, se numeste SpeakerPhoneEx. Atunci cand telefonul este in buzunar imi tine ecranul inactiv chiar daca ma suna cineva. Ecranul se deblocheaza numai dupa ce am scos telefonul la vedere. Are si alte facilitati, trece direct pe speaker daca nu tin telefonul la ureche. Super, am scapat de apeluri respinse din greseala.

| Petrică_Cristyan_1992 a răspuns:

Cea mai buna metoda este sa conectezi castile telefonului la telefon fara a economisii bani!