| anonim_4396 a întrebat:

Bună, TPU happy! DAU FUNDĂ, am câteva întrebări legate de Black Friday și de telefoane, am avut o întrebare asemănătoare aproximativ acum un an și vreau să pun mai multe acum :
1. Când începe exact Black Friday și când se termină?
2.Cât la % se fac reducerile?
3.Am un Sony Xperia tipo, mic, cărămiduță, singurul avantaj e că are android. Recunosc, nu prea avem bani, dar aș vrea să îmi iau un nou telefon cu ocazia acestor câteva zile :/. Vreau neapărat urgent laughing un telefon Samsung care să îndeplinească (virgulă) câteva cerințe :
- cameră pe față (și pe spate)
- android
- să facă poze și să filmeze bine
- să găsesc husă ușor
Nu le am cu tehnologia, deci mă gândean că aici pot fii persoane mai „pricepute" în așa ceva și îmi pot da un sfat legat de asta happy Ce telefon să îmi iau? Am uitat să menționez că aș vrea să arate destul de bine și să fie puțin mai măricel happy
Mulțumesc anticipat happy

Răspuns Câştigător
| BPAndrei a răspuns:

Black friday este in ultima vineri din noiembrie, dar daca urmaresti cu atentie vreo 2 luni preturile ai sa vezi ca reducerile nu sunt "exceptionale". Sunt putine produse care au intr-adevar reducere, balck friday ca in toate tarile unde se foloseste eventul, este doar o strategie de marketing (preturile sunt saltate cu 1-2 saptamani inainte ca sa le poata baga la reducere atunci). Din ce am vazut eu anul trecut, singurele 2 reduceri spre exemplu la eMAG, erau la un stick de 8 G si un router wireless peste 40% in rest, sub 15% fata de 3 luni inainte.
Plus ca, pentru a prinde ceva calumea, trebuie sa fii la 12:00 la post, si sa ai si noroc sa prinzi banda: traim in Romania si cica sunt reduceri, deci se v-a cumpara angro in primul minut.

8 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

1. e ultima vineri din noiembrie
2. fiecare magazin face propriile reduceri la ce produse vrea nu avem noi de unde sa stim

| dmgskd a răspuns (pentru suntserios):

3?

| suntserios a răspuns (pentru dmgskd):

Nu stiu ce sa iti recomand, ca nu stiu ce buget ai

| dmgskd a răspuns (pentru suntserios):

Poti sa recomanzi ce vrei tu, sa respecte conditiile date de mine, cu bugetul nu iti face griji, oricum la reducerile alea infernale gasesc eu ceva accesibilwinking

| suntserios a răspuns (pentru dmgskd):

Eu iti recomand HTC one M8 sau HTC one min

| AnimatedSignature a răspuns:

De ce nu-ți iei tu altă firmă (Huawei, Allview) că nu-s așa rele și-ți rămân și câțiva bani?

| dmgskd a răspuns (pentru AnimatedSignature):

Am avut si nu sunt multumita in totalitate. Nimeni nu imi poate schimba parerea : Samsung is the beste ^-^.

| zZzOreOzZz a răspuns:

Pai stiu ca pe data de 21 noiembrie 2014 dar si pe data de 28 noiembrie2014.Si sunt reduceri de la 20%pana la 60-70%.Iti poti lua un Samsung galaxy dual core.

Funda?