| angelic023 a întrebat:

de curand mi-am cumparat un iphone 5S, inainte aveam android, am observat ca daca stau pe internetul meu de pe abonament nu merge asa repede, descarca aplicatiile destul de greu spre deosebire de cum le descarcam de pe android ( am abonament care costa 40 de euro pe luna ), pe android era o setare la internet sa setez daca vreau doar 3G sau alte lucruri, pentru viteza internetului, la iphone exista vreo setare de genul, trebuie sa fac ceva ca sa mearga mai repede?

1 răspuns:
| Celcareajuta a răspuns:

Bineinteles ca exista, ma mir ca nu ai dibuit singur la cat de friendly e interfata de iOS.

Settings -> Mobile Data -> Voice setat pe 4G.

Si inca ceva: poti sa ai si abonament de 100 de euro daca esti intr-o zona unde nu ai acces la semnal 4G-o sa ai viteza mica.