| MaNNuu a întrebat:

detin un Allview p5 quad si am facut o prostie de a-i sparge ecranul de protectie, le-am scris pe site si mi-au pus un pret de aproximativ 160 lei cu tot cu transport, manopera, bla bla.Dar am o nelamurire daca trimit telefonul la sediul lor mi-l repara, il primesc, platesc si de exemplu dupa o saptamana mi se strica softul,
Il mai pot trimite in garantie? Adica sa nu platesc repararea daca nu eu l-am stricat ci e de la sine?
Va rog ajutati-ma.

2 răspunsuri:
| Rony23 a răspuns:

Faza cu garantia e vrajeala, tot se plateste, ba mai mult de multe ori iesi mai ieftin daca il repari la alta firma, sau daca il repari chiar tu

| nicoalina a răspuns:

Da, cât timp e în garanție ți se repară gratuit.