| bLu3 a întrebat:

Bună TPU!
Detin un telefon LG-P710, cineva mi-a sters din greseală toate datele din telefon.Din cat am inteles există ceva programe de recuperare a datelor. Daca stie cineva un astfel de program pentru LG mi-ar fi de mare ajutor.Tin sa precizez,programul sa fie gratuit, nu sunt in tară si n-am cum sa il platesc.Vă multumesc, bLu3!

Răspuns Câştigător
| AlexElektro1987 a răspuns:

Ca sa poti sa folosesti un program de recuperare de date, trebuie sa il ai dinainte sa stergi acele date, pentru ca daca il pui dupa ce le-ai sters deja, programul nu stie ce date au fost sterse. Poti sa le recuperezi daca le-ai salvat in DropBox, sau daca ai setat ca google sa iti salveze datele (aceasta setare trebuie sa o faci tu). Mai pe scurt, nu poti sa le recuperezi.