| TPUuser199 a întrebat:

Ieri mi-am achizitionat un telefon Philips S388. In 5 minute, se duce pe putin 5% din baterie! Doamna de la magazin, mi-a spus sa il tin la incarcat, doar pana se incarca el complet, altii imi spun sa il tin toata noaptea. Luminozitatea am inchis`o aproape de tot. Cum sa fac? Multumesc!

Răspuns Câştigător
| LaLaura a răspuns:

Buna. telefonul nu e incarcat complet ( cine stie de cand nu a mai fost incarcat) si e ok sa se descarce asa repede. Descarca-l complet si apoi lasa-l sa se incarce complet ( poti sa il lasi si toata noaptea, eu asa mai las telefonul). In medie se incarca complet in 2-3 ore ( depinde de incarcator). Iar bateria tine o zi in mare parte. Eu daca ma uit pe facebook si dau mesaje in 5 minunte se descarca 6-7 % ( e cumparat asta vara) pentru ca e destul de mare ( display-ul) si e normal sa consume mai mult + plus wi-fi.

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

E un smartphone cu ecran foarte mare su baterie foarte proasta la ce te asteptai?

| TPUuser199 explică (pentru suntserios):

Daca stiam asta, probabil ma orientam catre alt telefon... Zic. straight face -_-

| suntserios a răspuns (pentru TPUuser199):

Degeaba luai altul, asta e problema general valabila la smartphone uri, tine bateria maxim 10-12 ore la o utilizare cat de cat intensa.

| Costel_Teodorascu_1958 a răspuns:

Conectezi telefonul la un computer cu incarcatorul apoi ii dai resetare cu computer pc sau laptop si intri pe aplicatia Philips si o instalezi pe pc si conectezi tel si il resetezi de acolo