| Gîlmeanu_Amalia-Valentina_1990 a întrebat:

Bună, TPU! Îmi puteți spune și mie un antivirus bun pentru Windows Phone? Mulțumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Banuiesc ca ai windwos 8 sau 10 la telefon.Aceste telefoane vin cu program de securitate deja instalat numit Windows Defender. Instalarea altui antivirus duce la inca cateva procese deschise ce ruleaza in fundal.Asta inseamna ca ramii va consuma alte procente in plus din memoria ram si din procesor. pentru ca un antivirus va rula in fundal inca vreo 2 sau 3 procese in plus. Deci posibil ca telefonul sa se incalzeasca si sa se miste mai greu.Dar daca totusi vrei un antivirus bun, folosesc AVG Internet Security si il recomand.Activat bineinteles.

3 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Avira e ok si malwarebrytes pentru scanat saptamanal

| ANONIMA998 a răspuns:

Bitdefender

| AliceLavigne a răspuns:

Pentru telefon mai greu cu anti-virus. Oricum nu ai neaparata nevoie. Il ai deja integrat in sistemu de operare. Telefoanele nu au nevoie de anivirus. Ca nu descarci jocuri piratate cum faci pe PC ca sa ai de unde lua virusi