| petertb a întrebat:

La abonamente cu telefoane la preturi speciale, pretul telefonului este doar pentru abonamentul respectiv(ex cangur 19, telefon la 1 euro) sau poti lua acelasi telefon la un pret putin mai ridicat la un abonament mai mic(ex cangur 13, acelasi telefon 30 euro).

1 răspuns:
| dannyel86 a răspuns:

Daca ar exista versiunea pe care ai enumerat-o tu, atunci s-ar fi facut si promotii pentru Cangur 13 cu telefon la 30 de euro. Astfel de promotii nu cred ca accepta negociere, decat daca se modifica in timp oferta sau apar alte promotii avantajoase. Nu e suficient tipul de abonament (Cangur 19), ci trebuie sa ai in vedere si perioada pentru care se face acel abonament (termen standard 2 ani).