| WinnieOnSteroids a întrebat:

Luni o sa imi ajunga telefonul. LG Optimus L9. El ruleaza pe sistemul de operare Android 4.0 (Ice Cream Sandwich). Intrebarea mea este: Pot sa ii fac update la Jelly Bean chiar in primele zile, sau... dupa o luna, doua. FUNDA!

Răspuns Câştigător
| AlexL28 a răspuns:

Da, e upgradabil la 4.1.2 Jelly Bean, imediat ce-l deschizi ar trebui sa-i poti face. Daca nu e un update on-the-air atunci instaleaza pe pc LG PC Suite si conecteaza telul la el si cauta update cu acel soft

2 răspunsuri:
| stlucian a răspuns:

Update poti sa faci si dupa pornire pentru ca e upgradable to v4.1.2 (Jelly Bean).Dar e bine sa-l lasi sa-si faca prima data update-urile el si apoi sa instalezi Jelly Bean.

| RoGaming a răspuns:

Da, poti din prima update la 4.1.2. Cand o sa-l deschizi o sa iti apara o actualizare happy