| Merry3ux a întrebat:

Mi-am luat un telefon Allview A5 Quad in urma cu 3 saptamani. Problema este ca in a doua saptamana mi-am luat jocul Smurf Village si telefonul m-a avertizat ca ocupa multa memorie dar l-am download-at oricum...si de atunci am observat ca practic jumatate din ecranul telefonului imi ramane blocat uneori. Ma refer la partea de jos a ecranului, ce cuprinde bara de stare(nu stiu exact cum sa ma exprim) si imediat urmatorul sir de icon-uri. Am sters jocul imediat cum am vazut ce se intmpla, dar telefonul inca se blocheaza iar singurul lucru sa-l fac sa-si revina este sa il repornesc. Daca aveti un raspuns va rog sa ma ajutati.

Răspuns Câştigător
| streethunter a răspuns:

Cred ca cel mai bine ar fi sa ii dai "revenire la setarile din fabrica"am avut si eu aceasta problema pe un S2

| Merry3ux explică (pentru streethunter):

Am vrut sa incerc asta, dar mi s-a mai spus ca nu o sa rezolv nimic si ca de fapt ar fi vorba de un fel de "incarcare" a androidului.

| streethunter a răspuns (pentru Merry3ux):

Eu zic sa incerci.androidu o sa revina si el la prima versiune.deci nu este nicio problema.

3 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Simplu: Reset to factory!