| Lana13 a întrebat:

ne am mutat la tara, iar bunicul meu are un telefon vechi Motorola pe care e activat roamingul. Nu pot suna la Vodafone pentru ca nu am semnal. Va rog ajutati-ma!

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai daca nu ai semnal, nu ai cum intra nici in setari sa poti dezactiva roamingul.E posibil ca sa nu ai semnal deoarece o fi expirata acea cartela telefonica. Daca stii ca nu e expirata si a fost incarcata in ultimul an, trebuie sa cauti zona de semnal.