| d0areu a întrebat:

Tatăl meu a luat azi din piată un iPhone 4 s la mana a doua. A zis ca l-a luat de la un tigan si mai mult ca sigur tiganul l-a ciordit de undeva. problema este ca nu stiu cum tati nu a intrebat de parola si l-a luat asa. Am auzit de la cineva ca acela este codul iPhone, si nu il stie doar proprietarul telefonului. Ei bine imi cere parola si dacă o gresesc nu mai pot incerca numai după o oră. Am auzit de asemenea ca nu mi-l mai debloca nimeni in nici un mod. E adevarat? Cum as putea sa deblochez telefonul? Fundaa! ( tiganul ala sigur nu o sa il mai întâlnesc vreodată si sigur habar nu are de cod )

16 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ca sa facem un rezumat "tati" a dat bani pe un telefon inutilizabil si pentru care poti avea probleme cu politia daca e furat

Răspuns utilizator avertizat
| Aasdfghj a răspuns:

Nu ai cum sa-l deblochezi. Iti trebuie codul neaparat. Eu l-as duce la politie. Sigur e furat si daca o sa fie gasit oricum nu o sa-l mai ai.

| TrăieşteClipa a răspuns:

In momentul in care l-ai aprins proprietarul stie exact unde locuiesti si poate anunta politia.
Fara parola nu ai ce sa faci cu el.Doar pentru piese.

Răspuns utilizator avertizat
| Zimmer_Florin_1985 a răspuns:

ICloud, luand in considerare ca e un 4S, poti sa incerci sa ii faci un PWNage, sau sa il folosesti cu serverul asta : https://iclouddnsbypass.com/ dar este numai provizoriu (ce vei putea face este sa joci jocuri simple html5, uitat pe Youtube, si taskuri online care nu necesita Adobe flash sau instructiuni destinate PC-ului