| Bejan_Alina_1999 a întrebat:

Știe vreunul dintre voi dacă mai pot merge cu garanția la magazinul din care mi-am luat telefonul, pentru ca nu îmi merge rotirea de ecran, dacă este foarte puțin deteriorat pe rama telefonului?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca l-ai deteriorat tu nu-l mai repara in garantie, va trebui sa platesti. Reparatia nu se face la magazin ci la un service.

| OnuOnulică a răspuns:

Ți-l repară doar dacă problema e de la telefon. Dacă ai contribuit la deteriorare nu o să ți-l repare pe gratis.

| Zaygon a răspuns:

Daca rotirea nu merge din soft da-i un factory reset(am patit cu un galaxy tab 4 care a trebuit sa ii dau factory reset). Daca e dus senzorul, la revedere. Platesti.