| Orha_Dani_1985 a întrebat:

Buna Tpu.Va rog ajutati ma.Am o tableta Serioux dual vision, am activat functia Talk Back si nu mai stiu cum s o dezactivez.va rog dau funda.

2 răspunsuri:
| Alex1510 a răspuns:

Si eu am avut exact aceeasi problema cu un Allview a5 smiley(e oribil telefonul) deci stiu despre ce vorbesti.
1.Incerca pui un widget "comanda rapida pentru setari si alege "accesibilitate" iar apoi intra pe acea accesibilitate si iti va aparea "Talk Back activat|Dezactivat.(e greu dar eu asa am reusit)
Ori poate te chinuesti la setari.
Mult Succes, e greu sa scapi de ea.

| Orha_Dani_1985 explică (pentru Alex1510):

Mersi,am reusit, totul depinde de cum apas cu degetul.