| 2011alexutza a întrebat:

Buna TPU
Va rog din suflet sa ma ajutati (pe cei care stiu sa imi rezolve problema telefonului LG L5 ll ).
Am cumparat acest tel in 02 mai 2014. Pana in 15 sept a functionat bine, dupa care a avut aceasta problema: ramanea aprins dar nu primea nici un apel si nici eu nu puteam sa apelez fara sa il sting si sa il redeschid. Daca ma apela cineva vocea ghid a companiei telefonice spunea ca e inchis sau e intr-o zona fara semnal. Deci ...eu il numesc un mort care ar parea ca e viu.
Fiind in garantie l-am dus la reparat si dupa o luna ( adica miercuri ) a sosit dar tot la fel de,, mort " ca inainte.
Mi-au zis ca poate cartela s-a demagnetizat, asa ca ieri a cump o alta cartela, dar azi problema e aceeasi.
Nu pot sa cred ca acest telefon a fost facut ca sa functioneze doar 3 luni si jumatate, ca am aruncat banii degeaba pentru el.
Ce pot sa fac? Ce ma sfatuiti sa fac?
Va multumesc din suflet

1 răspuns:
| express11 a răspuns:

Te duci la garantie.doar ai garantie gramada nu?