| axml34 a întrebat:

TPU.Va rog sa ma ajutati cu ceva daca se poate.
Am un telefon Nokia lumia 625 cumparat de 3 luni, a aparut o actualizare la el si s-a descarcat actualizarea... dupa ce s-a descarcat a repornit telefonul ca de obicei dupa orice alta actualizare...cum telefonul e cumparat de la Orange, mi-a aparut pe ecran ORANGE dupa acea NOKIA, ca de obicei.in schimb acuma tot se repeta Orange, Nokia. Orange Nokia. si nu mai porneste deloc.a pornit de vreo doua ori dar na durat mai mult de 2 secunde si s-a oprit iarasi..si s-e repeta din nou.
Acum ce sa fac.sa-l duc la garantie sau sa vad daca isi revine.va rog ajutati-ma am nevoie urgent de raspunsuri
DAU FUNDA.

Răspuns Câştigător
| OrangeHelper a răspuns:

Salut,

In situatia de fata iti recomand sa incerci o resetare fortata, mai exact, trebuie sa apesi simultan pe butoanele Volum jos si butonul de pornire pentru aproximativ 10 secunde. Daca situatia nu se remediaza, va trebui sa mergi cu telefonul, impreuna cu factura de achizitie si certificatul de garantie, intr-un magazin Orange Shop pentru a fi trimis in service.

Cu prietenie,
Orange Helper

| axml34 explică (pentru OrangeHelper):

Multumesc.dar si-a revemit

7 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

Trimite telefonul in garantie, daca vei incerca sa il repari tu vei pierde garantie, si nu are rost sa astepti, problema nu va disparea pana la un re-soft.

| FatUglyVirgin a răspuns:

Trebuie sa schimbi soft-ul, daca nu esti in stare sa faci asta singur du-l la garantie

| barbutxxx a răspuns:

Du-te la ei cu garantia! Stiu mai bine

| BeatriceBB a răspuns:

Scoate-i bateria. Dupa care introdu-o la loc si porneste-l. Daca nu merge du-l la Orange cu actele lui (telofonului) ei o sa rezolve! :-P

| Somesan_Stefan_1998 a răspuns:

Ceva in timpul actualizarii nu e mers bine. cel mai bine mergi cu el la Orange si vor stii ei ce sa faca.

| Mihaela_Irina_1905 a răspuns:

Du-l la garantie!
Mi s-a intamplat si mie la fel si l-am du-s la garantie si acolo mi l-au facut, doar ca vezi ca o sa dureze in jur de 7 zile sau 10.
Este de la soft.