| Creata3458 a întrebat:

Vreau sa bag si eu telefonul in service mai exact Sony Xperia J pentru ca se stinge imediat atunci cand il ating pe spate. Si as dori sa aflu cam cat mi l-ar tine in service si daca atunci cand este in service imi va da un telefon pe acea perioada(unul mai prost pe care pot sa umblu)? A si da cam cat m-ar costa?
Va multumesc!
Funda mare celui mai bun raspuns!

Răspuns Câştigător
| sltlp a răspuns:

Doar daca soliciti unul o sa iti dea un telefon gen Nokia 1100 laughing. Nu glumesc, o sa iti dea telefon de vorbit si atat. Si nu te costa nimic daca e la abonament. La cartela, nu iti da nimic. Si in service termenul maxim legal e de 15 zile lucratoare. Acuma poate sa dureze chiar si mai mult, sau rar mai putin.

| Creata3458 explică (pentru sltlp):

Dar merita sa ma duc cu el la service? Adica stii care ar putea fi problema de se inchide imediat ce il ating? Se poate solutiona. Multumesc, iti voi da fundita.

| sltlp a răspuns (pentru Creata3458):

Nu pot sa spun precis. Fie e ceva baterie, fie de la placa de baza. Apropo, prin service ma refeream la un service gen de la Orange/Vodafone etc. La magazinele online nu iti da nimic pe durata in care telefonul e la garantie.

| Creata3458 explică (pentru sltlp):

Cred ca este de la placa de baza, fiindca de cate ori dau acolo unde e camera foto, nu dau tare, asa incet, instantaneu mi se stinge...