| MARGARETA199734 a întrebat:

Buna
Trebue sa aleg intre IPhone X, IPhone 8+ Si Samsung s9+
Pe mine ma intereseaza mult camera, care este mai buna?

7 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Samsung s9+ este cel mai bun telefon la ora actuala
UNBOXING & REVIEW - Samsung Galaxy S9+ GIVEAWAY!
https://www.youtube.com/watch?v=Vd0Z2cHTDyE
buhnici

| relian a răspuns:

Daca te intereseaza o camera foto ia-ti un aparat de fotografiat, face poze mai bune decat orice telefon. Orice stift de aparat de fotografiat face poze mai bune decat cel mai tare telefon.Asa ai spus te intereseaza camera.Asa ca telefoane ala X e cel mai bun.Ca zic unia ca Samsung aia vorbesc pentnru ca x nu lau vazut decat la tv laughing deci cum poti sa faci comparatie cu ceva ce nici macar nai vazut real.

| gelu1970 a răspuns:

MARGARETA199734 e una din intrebarile cele mai stupide ce am gasit pe TPU. nu intrebarea in sine ci ceea ce te intereseaza la telefon: camera foto.
1. cumpara o camera reflex. e mult mai performanta decat cele ce vin montate in telefoane si iti economisesti o multime de bani.
2. cumpara un telefon caruia ii vei da utilitate fara sa fii nevoita sa lasi 700-1200 euro pentru a face fotografii. Un Nikon D3400 cred ca il gasesti la 370 euro si pentru foto e ideal.
3. am si eu o intrebare: telefoanele enumerate de tine sunt in preferinta ta ca sa le etalezi in fata prietenilor smecheri sau esti o persoana ce are firma si are nevoie de un terminal foarte performant?

| RoCkKiD a răspuns:

Https://www.gsmarena.com/......iccmp.php3

Ai mai sus un tool care compara calitatea pozelor cu cele 3 modele preselectate.
Dupa ultimele reviewuri S9+ pare a fi telefonul cu cea mai buna camera in acest moment dar decizia iti apartine.

| Alynescu22 a răspuns:

Samsung s9

| Nuzicnume a răspuns:

Note 8

| Curios2019 a răspuns:

In raport calitate pret..inclin spre s8+ sau s9/s9+. Iphone X e prea scump. Nu e wow. S8 plus face poze ok, la s9 nu am avut cand sa vad. Dar sugerez s9.