| IrinaCamelia a întrebat:

Bună tuturor.Am o problemă cu telefonul,de câteva zile îmi apar mesaje de la android cu textul :"Galeria s-a oprit" sau "Calendarul s-a oprit" sau "Sistemul android s-a oprit" şi-mi apare asta mereu.Ori de câte ori dau ok sau cancel îmi apare din nou acelasi mesaj şi nu mă lasă să apăs pe nimic,indiferent pe ce apăs îmi spune că aplicaţia respectivă s-a închis.
Apoi are momente când se închide după inactivitate şi când încerc să-l deschid ca să bag codul nu se deschide trebuie să-i scot bateria şi să-l deschid din nou.Şi asta de multe ori, apoi are momente când se blochează şi trebuie să-l închid ca altfel nu-şi revine pe lângă toate astea mai are momente când bateria e în jur de 50 % sau 30 % se închide şi nu se mai deschide deloc (i-am scos sim-ul,i-am scos cardul, i-am scos bateria şi nimic) însă dacă bag bateria la încărcat (mi-am stricat mufa de încărcare şi acum îmi încarc bateria cu încărcător universal) şi-l pornesc a doua zi mi se deschide deşi noaptea cand mai avea ceva baterie nu vroia.
Fratele meu mi-a spus că face aşa de la android că e dat peste cap şi că trebuie să-l resetez dar nu ştiu cum. Aveţi vreo idee? Am încercat şi să-l deschid cu combinaţia dintre volum si butonul de pornire dar tot nu merge.Credeti că dacă-l duc la GSM mai am şanse să rezolv ceva sau dau banii degeaba?

1 răspuns:
| MobitelServiceGSM a răspuns:

In primul rand incearca sa-ti salvezi datele, contacte, poze etc. Contactele le poti salva din meniu pe cardul de memorie iar pozele in calculator.
Problema pe care o ai este de la sistemul de operare Android care da erori din cand in cand si trebuie reinstalat.
Poti sa incerci si o resetare totala din meniu dar numai dupa ce ti-ai salvat datele. Daca nu reusesti singura, contactaza un service Samsung pentru rescriere software.
Mai jos ai niste adrese:

http://www.servicegsm.info

http://www.servicetelefoanegsm.ro