| Larysa2013 a întrebat:

va rog sa imi raspundeti, as vrea sa scot muzica de pe calculator pe telefon, prin cablu de date USB, telu imi este Samsung star 500 nu stiu cat, nu prea ma pricep cu din astea, de pe calculator, va rog sa imi explicati cat de detaliat, VA IMPLOR! dau fundita, promit, la cel mai detaliat, clar si explicit rasp ( si la care chiar o sa mearga )! Va rog >[-0

2 răspunsuri:
| LollypopMe a răspuns:

Buna!
Ai Samsung,cam ca al meu.
Daca ai primit la tel. un fir de transfer(download) poze/muzica, e bine.
Scrie melodii telefon sau melodia care o vrei si inainte de numele melodiei, scrii download melodia.
Apoi, intri pe un site si instalezi cablul pentru a transfera si dai pe tel pe butonul pentru a scoate ceva din PC(computer) si sa il bagi in telefon(la acest pas, cere ajutor)
Apoi dai descarca si gata!
Incearca acest site pentru a scoate!
http://www.petelefon.com/
Poti sa alegi si alte site-iuri.
Succes si funda?

| Flavia_Denisa_1995 a răspuns:

Paiii..nu e greu deloc! big grin Trebuie sa introduci cablul de date in telefon si in unitate..cand telu' s-a conectat cu calculatorlul iti va scrie conectat cu PC.happy
Apoi..se va deschide un fisier..il inchizi..asa fac eu..nu ai treaba cu el. dupa aceea intri in My Computer si iti vor aparea 2 fisiere noi daca nu ai card de memorie iti va aparea doar unul.big grin dai pe unul din ele. unde vrei sa-ti intre muzica, imaginile, etc. se deschide o pagina..si dupa asta (iti recomand sa ai muzica sau imaginile puse pe desktop sau intr-un fisier..asa iti va fi mai usor) le tragi din fisier sau de pe desktop..in fisierul cu telefonul pe care l-ai deschis inainte de a deschide alt fisier. apoi se va trimite muzica in telefon..si Gata!happy scoti cablul USB si ai terminat..Cam atat sper ca te-am ajutat happy