| 49Days a întrebat:

Vreau sa stiu si eu mai multe despre garantia la telefon(abonament).
Deci, am lasat telefonul la reparat pe 6 si l-am luat pe 22 mai mult obligat cu chiu cu vai.Ei spun ca 15 zile"lucratoare" stiu si eu asta cu toate ca pe fisa nu scrie lucratoare sau nu,dar trecem peste ca de obicei asa e cu toate ca ti se spune"cam in prima saptamana se rezolva".M-am dus la ei cu tata ca deh el e titularul si ne-am cam certat cu ei din mai multe cauze, una distre ele ca nici n-au dat telefon de rezerva sa pot suna(stiu ca asa se procedeaza si pana la urma fara telefon aproape o luna e ceva, dar am imprumutat de la cineva.In al doilea rand trebuia sa primesc mesaj cand ajungea telefonul, de unde.La inceput tipa vroia sa scape repede de noi pe baza mesajului(asa mi-a zis si cand am platit factura ca am intrebat si de asta si la fel a scapat de mine).In orice caz, telefonul l-a ei si mesaj primeam la anul laughing.Era si tare in gura ca nu discuta cu mine ci cu titularul laughingdar daca titularul nu stie despre ce e vorba...
Acum important e ca nu sunt sigura cat mi-au rezolvat problema, telefonul are cam aceleasi faze ca in trecut si are un an. Dar faza tare laughing Raspuns primit de la ea : daca nu-ti merge asta cumparati alt telefon mai bun laughing
Deci voi ce stiti? Cum se procedeaza?

5 răspunsuri:
| TheCosmin02 a răspuns:

Eu am un s4 si nu mai se incarca cand il bagam la incarcat. m-am dus cu el la de unde le-am luat si i l-am dat si a spus ca in cateva zile e gata si ca ma suna cand e gata. a trecut o saptamana si ceva si nu m-a sunat. m-am dus la ei si mi-a spus ca la facut si ca dc nu am venit dupa el big grin. dar cand il bag la incarcat mi se incarca greu rau. si mi-a spus ca daca nu merge sa imi iau altul (la fel ca la tine.) si a inceput sa-mi zica ca are oferta la nu stiu ce ca daca iau note4 imi da nu stiu ce abonament... cam asa fac toti. cel putin asa am patit eu.
`(acum mi-am loat note3 neo ca nu stateam un an dupa el sa se incarce ca li bagam seara pe la 10 cu 15% si dimineata la 7 avea 37% asa ca il tineam cam toata ziua la incarcat)

| 49Days explică (pentru TheCosmin02):

Ai dq laughing am sunat azi mai multi si da nu ma aude nimeni deci problema nerezolvata, aproape o luna cu un Nokia de toata frumusetealaughing si...acum sa vad ce fac cu el.

| TheCosmin02 a răspuns (pentru 49Days):

Astia asa fac. De reparat poate sa le repare dar nu vor, ca sa cumperi altele.
eu zic sa te duci la un magazin de reparat telefoane (nu la garantie)

| 49Days explică (pentru TheCosmin02):

Si sa le platesc lor in continuare si in plus ca deh...laughing)

| CatalinaAdela a răspuns:

La fel am patit si eu l-am trimis si mi l-au adus inapoi cu aceeas problema iar eu l-am trimis iar laughing dupa aceea l-au reparat. La un prieten i l-au trimis inapoi stricat si i-au spus ca nu l-au reparat pe motiv ca s-a stricat din cauza lui ( trante, apa, etc.)