| ANDReY000 a întrebat:

Am un laptop HP destul de bun pe care l-am cumparat de 2 saptamani dar nu are sistem de operare pe el.Ce ar fi mai bine sa ii pun:windows7 sau windows8? Inca nu stiu ce sa ii pun dar vreau sa fie un sistem pe care sa ruleze jocurile adica sa il suporte.MULTUMESC.

Răspuns Câştigător
| andreinr1 a răspuns:

Dupa parerea mea va recomand sa nu va mai chinuiti cu Win 7, pentru ca Win 8 consuma mai putin, este mult mai practic, si, are mult mai multe facilitati! Stiu ca e o versiune complet noua de Windows, si cei care l-au incercat li s-a parut tare ciudata interfata, disponibila mai mult pentru dispozitive cu display touchscreen.Dar nu vred ca asta este problema.Mult succes.

6 răspunsuri:
| itsoft a răspuns:

Omu nu a spus nici modelu laptopului

| KodrutZ a răspuns:

Daca e vb de jocuri nu trebuia sa iei laptop...

| Cidul a răspuns:

Salut!
Da ca e volrba de jocuri atunci iti recomand windows7. E posibil ca unele jocuri sa intampine incompatibilitati la windows 8.

| Ineys a răspuns:

Windows 8 all the way. Mai nou, mai bun, mai rapid, mai stabil. De aia e nou, nu? Oricum vom primii cu toti upgrade GRATIS la Windows X. Eu unul inca astept... n-am primit nici o notificare waiting.

| Stergete a răspuns:

Daca vrei sa joci jocuri pe el iti suferez windows 7.
Deoarece unele jocuri nu sunt compatibile pentru windows 8.
Windows 8 oricum este un windows bun.

| andreiivan a răspuns:

Windows 8.Eu il folosesc pe laptop si merge perfect.Si am primit deja notificare sa rezer upgrade gratuit la windows 10.