| Cafeteriaz a întrebat:

Buna-ziua!
Am un smartphone pe android tip Allview a5-duo, pot spune ca e cat de cat performant, si intr-o seara ma uitam la o poza pe el cat timp era la incarcat si subit displayul devine negru.Eu m-am gandit ca e de la inactivitate si cand l-am redeschis, functiona doar ca displayul era total negru.Cand apas butoanele de pe parti sau combinatii de butoane, inca se aud suntele generice semn ca telefonul inca functioneaza normal.Ecranul e negru.Nu l-am scapat sau lovit sub nici o forma, niciodata.
Ce as putea face sa rezolv asta fara sa platesc?
Multumesc.

2 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

E defect, du-te cu el la garantie. Totusi, inainte sa faci asta, scoate-i bateria pentru cateva minute si bag-o la loc si reaprinde telefonul daca tot black screen vezi e clar, inseamna ca-i defect.
Bft!