| ShoFan a întrebat:

Dacă îmi deblochez de pe rețea S4-ul cumpărat de la Vodafone îmi pierd garanția?

5 răspunsuri:
| stlucian a răspuns:

Clar! Orice interventie asupra softului in afara de cele primite(Root) duce la anularea garantiei.

| ShoFan explică (pentru stlucian):

Asta e problema, nu vreau să root-ez telefonul sau să modific softul. Am găsit pe net că S4-ul se poate debloca fără root, folosind un meniu al telefonului. http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2282683

| stlucian a răspuns (pentru ShoFan):

Incearca dar nu garanteaza nimeni ca va functiona.Root a fost ca un exemplu.Din cate imi dau seama asta e pentru sim blocat(cod de siguranta)nu pentru retea.

| MozZatY a răspuns:

Doar daca il decodezi la ei iti pastrezi garantia