| Enache_Gherghina_1958 a întrebat:

Buna1am un telefon SAMSUNG GALAXY Y(YOUNG)si ma tine bateria f. putin.
trebuie sa-l duc la servis, nu?
tata zice ca e din ce consuma aplicatiile.
voi ce credeti?

3 răspunsuri:
| Vvistula a răspuns:

Da chestia cu aplicatiile e adevarat, daca lasi prea mult deschise iti consuam bateria insa depinde si in cat timp, oricum daca e du-l la service si vezi ce spun aia de acolo ei ar trebui sa stie cel mai bine

| LeganzaMoonwalker a răspuns:

Pai..depinde!
Daca bateria tine atat de putin incat pare o gluma (4 ore de nefolosinta), da, trebuie sa il duci la service!
Dar si tatal tau s-ar putea sa aiba dreptate! Eu, de exemplu, am aflat ca CoinDozer imi manca din baterie cat restul aplicatiilor la un loc!
Sterge-ti toate aplicatiile care nu le folosesti, asta incluzand si aplicatiile de pe memoria interna si aplicatiile de pe SD Card! Poate ai 15 mii de widgeturi pe desktop, sterge-le si pe acelea! Si daca bateria tot tine extrem de putin, puneti tot ce ai mai important (poze, contacte, filme etc) pe PC si dai Factory Reset! Daca tot nu se intampla nimic, Serviceul te asteapta! NU recomand sa il duci direct la service pentru ca ar trebui sa te asiguri inainte sa il duci ca nu il poti rezolva acasa (prin stergerea aplicatiilor, sau prin factory reset) pentru ca sunt bani pierduti!
Sper ca te-am ajutat!

| GGUESS a răspuns:

Pai daca stai toata ziu in aplicatii desigur ca se va descarca foarte repede happy mai lasa aplicatiile laughing