| Alexa1313 a întrebat:

Bunăă! Am și eu o întrebare. Am primit de curând un telefon de ziua mea. Ca marcă este Vodafone Smart Mini 875, însa am o mică problemă cu el. Mi-am pus melodii pe el, însă melodiile deși sunt setate, ca volum, la maxim se aude foarte încet când e gălăgie, iar în căști e mai rau. Mă puteți ajuta în vreun fel?

3 răspunsuri:
| Dilavia a răspuns:

Stiu eu! am avut acceiasi problema cand l-am cumparat. e simplu uite pasii mai jos:
Pasii:

1. Deschide aplicatia de apelare
2. Scrie codul *#*#3646633#*#*
3. Du-te la tab-ul Hardware testing
4. Apasati pe audio
5. Apasa pe loudspeaker mode
6. Apasa o data pe butonul inapoi pentru a ascunde tastatura
7. Schimba valoarea la max vol. la 160
8. Apasa pe butonul set de langa valoarea de la max vol.
9. Inchide tot si bucurati-va de un sunet mai puternic la telefon.
Puteti face acelasi lucru la headset mode si normal mode din acelasi meniu pentru volumul in casti si normal mode pentru volumul in timpul apelului

dupa ce faci asta, sonorul telefonului se va auzi foarte bine!
uite aici si site-ul oficial daca mai ai si alte probleme, de asemenea gasesti aici si cum sa rezolvi problema cu sonorul daca nu ai inteles din pasii de mai sus:
http://www.ilexgsm.ro/......ni--Black/

| Stefania1Stefy a răspuns:

Pai te poti du-te la un specialist in asa ceva ca sa poti sa afli mai multe. Oricum este o problema de la el nu iti face griji sau s-a deteriorat pe parcurs. Nu este scump reparatia. Nu i poti face nimic tu. Ei isi cunosc mai bine meseria si te pot ajuta. Sper ca te-am ajutatwinking!

| Kolaric_Robert_1997 a răspuns:

N-ai ce ii face